2nd Annual Bobcat XC Meet

October 17, 2009 @ Horse Lovers Park

Course mainly decomposed granite with some compressed dirt

 

 

Event   1

 

3K Run Bantam Girls (1999/2000 and younger)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Rose Cobbin

Bush Masters

12:13

2

 

Ava Hamilton

Go The Distance

15:16

3

 

Molly Molvin

Go The Distance

18:05

4

 

Jasmine Lopez

Bush Masters

18:25

5

 

Abigail Arreola

Bush Masters

18:26

6

 

Alexis Flores

Coldwater Express

20:51

7

 

Angela Gonzalez

Bush Masters

20:53

8

 

Miranda McDonald

Bush Masters

22:02

9

 

Yeseria Rameriz

Bush Masters

22:10

10

 

Asanie Riley

Coldwater Express

24:28

11

 

Banet Flores

Coldwater Express

26:50

 

 

Event   1

 

3K Run Bantam Boys (1999/2000 and younger)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Brayden Green

Unattached

11:42

2

 

Uriel Arreola

Bush Masters

16:41

3

 

Ivan Riley

Coldwater Express

17:06

4

 

Junior Lopez

Bush Masters

17:08

5

 

Deonray Riley

Coldwater Express

21:30

6

 

Nathaniel McDonald

Bush Masters

25:33

 

 

Event   1

 

3K Run Midget Girls (1997/1998)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Jessica Molloy

Unattached

10:33

2

 

Cayley Hensley

Go The Distance

11:00

3

 

Megan Reniewicki

Unattached

11:22

4

 

Conley Marquez

Unattached

11:24

5

 

Sarah Carter

Go The Distance

11:39

6

 

Madisyn Van Sickle

Go The Distance

13:15

7

 

Nina Poole

Bush Masters

21:29

 

 

Event   1

 

3K Run Midget Boys (1997/1998)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Cade Burke

AZ Blaze

11:04

2

 

David

Coldwater Express

17:28

 

 

Event   2

 

5K Run Youth Girls (1995/1996)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Julianne Vice

Go The Distance

15:45

2

 

Savannah Gaffney

Go The Distance

16:12

3

 

Shannon Molvin

Go The Distance

16:25

4

 

Katherine Divall

AZ Flames

18:10

5

 

Amanda Molvin

Go The Distance

27:46

 

 

Event   2

 

5K Run Youth Boys (1995/1996)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Dominic Clark

Unattached

13:45

2

 

Walter Hensley

Unattached

13:49

3

 

John Reniewicki

Unattached

14:38

4

 

Mufasa Guerrero

Coldwater Express

14:53

5

 

Anthony Esqueda

Coldwater Express

15:09

6

 

Martin Carvajal

Coldwater Express

16:21

7

 

Michael Misquez

Coldwater Express

18:24

8

 

Pablo Ruescon

Coldwater Express

18:30

9

 

Jamie Cassillaz

Coldwater Express

18:35

10

 

Tim Duckworth

Phoenix Bobcats

19:43

 

 

Event   2

 

5K Run Intermediate Girls (1993/1994)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

 

 

Event   2

 

5K Run Intermediate Boys (1993/1994)

Place

 

Athlete Name

Team

Time

1

 

Hector Ogaz

Bushmasters

18:36